انتخاب شال و روسری مناسب

انتخاب شال و روسری مناسب

انتخاب شال یا روسری برای خانم ها یکی از دشوار ترین انتخاب هاست . این که برای هر پوششی چه نوع شال یا روسری انتخاب کنیم و در هر موقعیتی ،چه نوع پوششی متناسب تر میباشد یکی از چالش بر انگیز ترین انتخابها برای خانم هاست.اگر می خواهید برترین شال یا روسری را برگزینید ادامه مطلب را از دست ندهید.

علاوه بر چادر، سر نمودن شال یا روسری، دو شیوه برای حفظ حجاب سر بوسیله خانم های ایرانی میباشد و ما هرکجا که بخواهیم برویم، یکی از این دو را برای حفظ پوشش سر انتخاب میکنیم.

ولی خیلی از ما نمی دانیم که کجا و با چه لباسی میبایست شال سر کنیم و روسری را میبایست در چه جاهایی و با چه لباس هایی همراه کنیم. گاهی فکر میکنیم شال کلاً بهتر میباشد یا این که روسری برای همه لباس ها انتخاب مناسبی میباشد.

ولی این نکته را بدانید که هیچ کدام از این دو، بهتر یا بدتر نیستند؛ مهم این میباشد که بدانیم کجا میبایست چه چیزی سر کنیم و هر کدام از این دو پوشش را با چه لباسی همراه کنیم.

امکان دارد برای شما هم قبل آمده باشد که بارها بر سر این که شال یا روسری را برگزینید، دودل مانده باشید و نتوانسته باشید به راحتی تصمیم بگیرید برای چه موقعیتی، چه جور پوششی متناسب تر میباشد.

می خواهیم در این یادداشت با چند راهنمایی کوچک به شما یاری کنیم برای انتخاب شال یا روسری راحت تر تصمیم بگیرید و بدانید هر کدام از اینها بیش با چه لباس هایی هماهنگ میباشد.

در مهمانی های مختلف شال متناسب میباشد یا روسری؟

پیش از هرچیز این نکته را یادتان باشد که به طور کلی شال نسبت به روسری، بیش حالت اسپورت دارد و روسری بیش حالت رسمی را نشان میدهد.

ولی این اصل بسته به طرح دار بودن یا نبودن روسری شما و همین طور بسته به این که شال تان را چگونه و با چه مدلی روی سرتان می بندید، می تواند تغییر کند؛

مثلاً اگر یک شال ساده و نخی را که معمولاً به مانتوهای تابستانی و اسپورت بیش می آید با یک مدل قشنگ و متناسب مهمانی روی سرتان ببندید و با یک سنجاق نگین دار قشنگ آن را محکم نمایید، کاملاً حالت رسمی به شما میدهد.

کلیدهای انتخاب انواع شال یا روسری

اگر به یک مهمانی دوستانه دعوت شده اید و قصد دارید باحجاب در این مهمانی حاضر بشوید، حتماً بنا به جو مجلس یک لباس اسپورت یا یک دست لباس نیمه رسمی را در پیشنهاد گرفته اید.

برای این لباس بهتر میباشد دنبال یک روسری ساده با رنگی که با لباس تان هماهنگ میباشد باشید یا این که یک شال را که رنگش خیلی روشن و خوشحال نباشد در پیشنهاد بگیرید. کلاً برای زمان هایی که ظاهرتان حالت نیمه رسمی دارد، دست تان بازتر میباشد و میتوانید شال یا روسری را به دلخواه خودتان برگزینید.

ولی اگر مهمانی شما رسمی میباشد و قرار میباشد تا محل مهمانی با یک مانتوی رسمی بروید، حتماً یک روسری سیلک یا ساتن طرح دار برگزینید که حالت کاملاً رسمی دارد و با ظاهرتان هماهنگ میباشد.

چون معمولاً مانتوهای مجلسی و رسمی رنگشان مشکی میباشد، نظر میکنیم یک روسری سفید- مشکی طرح دار را انتخاب کنید؛ چون هم رسمی و زیباست و هم ظاهرتان را از یکنواختی و تک رنگ بودن خارج میکند.

ولی اگر قرار میباشد به عروسی بروید و نگران خراب شدن موهایتان هستید، نظر میکنیم یک شال سبک سرتان نمایید و دنباله های آن را پشت گردن بیندازید.

برای مانتوهای تابستانی و خنک که تقریباً همگی اسپورت هستند میتوانید شال های رنگی را در پیشنهاد بگیرید؛ مخصوصاً رنگ های روشن را که باعث میشود در روزهای گرم، خیلی گرم تان نشود.

یادتان باشد در روزهای تابستان شال را طوری سر نمایید که مجبور نگردید آن را دور گردن تان بپیچانید چون اینکار باعث میشود حسابی سرتان داغ شود. مثلاً میتوانید یک طرف شال را با یک سنجاق به طرف دیگر وصل نمایید و دنباله ها را هم بصورت آزاد روی شانه هایتان بیندازید.

روسری های نخی هم برای روزهای گرم انتخاب مناسبی هستند، به شرطی که مجلسی و رسمی نباشند.برای روزهای تقریباً سرد پاییز که معمولاً خانم ها بارانی به تن می کنند، شال از روسری مناسب تر است؛ چون بارانی برخلاف پالتو، بیش اسپورت میباشد تا رسمی.

علاوه بر این، چون شال ها اغلب جنس شان از نخ میباشد، سرتان را پسندیده گرم نگه می دارند. تلاش نمایید رنگی برای شال تان برگزینید که دقیقاً همرنگ بارانی نباشد ولی با رنگ بارانی تان هماهنگ باشد.

دنباله های شال را هم بهتر میباشد داخل یقه بارانی بیندازید. ولی برای پالتوها که اغلب رسمی هستند، روسری متناسب تر میباشد. یک انتخاب دیگر هم دارید و آن، این میباشد که شال و روسری را همراه هم سر نمایید.

به این ترتیب اگر نگران سرما خوردن سرتان هستید، میتوانید روی روسری تان یک شال نخی که کمی هم ضخیم باشد بیندازید. یادتان باشد بعد از این که روسری تان را گره زدید، دنباله هایش را داخل یقه پالتو بیندازید.

چون پالتو های زنانه معمولاً یقه های زیبایی دارند و اینکار باعث میشود یقه پالتو دیده شود. شال را هم بصورت ساده روی سر بیندازید و دنباله هایش را به همان گونه رها نمایید.

این نکته را هم همیشه در پیشنهاد داشته باشید؛ این که شما شال یا روسری تان را چگونه ببندید و چه مدلی برای بستن شان در پیشنهاد بگیرید، در ظاهر شما تفاوت زیادی درست کردن میکند.

برای بستن شال و روسری مدل های ابتکاری خیلی زیادی وجود دارد و شما با توجه به فرم گونه تان و همین طور رنگ و مدل لباس تان، میتوانید شیوه مناسبی برای بستن شان برگزینید و با تمرین، آن شیوه را یاد بگیرید.

انتخاب شال یا روسری برای مدل های مختلف گونه

در گونه مستطیلی و دراز، طول گونه از عرض بزرگ تر میباشد، پیشانی و فک هم اندازه و لبه های تیز دارد. در این حالت میبایست طوری روسری و شال بپوشید که طول گونه را کوتاه تر نمایید و لبه های تیز گونه گرد شود.

اگر گونه بیضی دارید، بیش مدل ها برای شما متناسب میباشد. شما با گونه بیضی میتوانید شال و روسری خود را به دلخواه ببندید در گونه مثلثی چون عرض چانه خیلی کم میباشد و چانه نوک تیز میباشد و در عوض پیشانی عریض میباشد، شما میبایست عرض پیشانی را کم نمایید تا با چانه مناسب شود.

روسری و شال را طوری سر نمایید که گوشه های پیشانی تان پوشیده شود. میتوانید تیزی چانه را با روسری و شال بگیرید، به این گونه که شال و روسری را طوری ببندید که قسمت پایین چانه پوشیده شود.

چون در گونه های مربع، چانه و فک حالت چهارگوش دارد شما میبایست این لبه ها را به روسری و شال گرد نشان بدهید. شال ها برترین گزینه برای گونه های مربعی شکل میباشد.

در گونه های گرد پیشانی عریض و کوتاه میباشد. شما میبایست با روسری و شال عرض پیشانی را کمتر و در عوض بلندتر نشان بدهید. از هدبند یا دستمال سر میتوانید استفاده نمایید ولی نبایستی بیش از یک چهارم پیشانی را بگیرید.

به هیچ وجه کاری نکنید که ارتفاع پیشانی کم شود. برای بلندتر نشان دادن پیشانی از هدبندهایی که رنگ روشن دارند استفاده کنید و روسری و شال خود را تیره تر و بصورت مستطیلی سر نمایید.

کناره های شال و روسری را به هیچ وجه تا نزنید. از پارچه های محکم و حالت دار استفاده نمایید تا بصورت شما شکل بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

منو اصلی