انتخاب مدل مانتو مناسب

6

انتخاب مدل مانتو مناسب

یکی از کاربردی ترین لباس های زنانه مانتواست که انتخاب آن به سلیقه شخصی و مکانی که قرار است مانتو را در آن جا بپوشید بستگی دارد. فاکتورهای مختلفی در انتخاب مانتو متناسب دخالت دارند که یکی از آنان انتخاب جنس متناسب برای مانتو میباشد.

بنابراین بهتر میباشد انواع پارچه های متناسب برای دوخت مانتو را بشناسید تا بتوانید در شرایط مختلف مانتوی مناسبی به تن نمایید..

انواع مدل مانتوهای موجود در بازار:

مانتو ساده:

مدل مانتو ساده یکی از انواع مدل مانتوهای پرطرفدار و شیک در بین خانم ها میباشد که در جا های مختلف استفاده میشود .

این مانتوهای ساده هیچوقت از مد نمی افتند و شما در گونه تمایل میتوانید این مانتوها را در جا های مختلف بپوشید.مانتوهای ساده در انواع طرحهای کوتاه و بلند موجود هستند.

مدل مانتو ساده مشکی متناسب جا های مختلف

مانتو اسپرت:

اگر تمایل دارید ظاهر و تیپی ساده داشته باشید بهتر میباشد مدل مانتوی اسپرت ساده را برای پوشیدن برگزینید. مانتوهای اسپرت در انواع مدل های ساده و طرح دار موجود هستند. انتخاب اندازه قد مانتو هم به اندازه قد شما و سلیقه شخصی تان بستگی دارد.

مدل مانتوهای اسپرت طرح دار انتخابی متناسب برای خانم هایی که به تیپ های خاص و متفاوت علاقه مند هستند محسوب میشوند.

اگر به تیپ های اسپرت علاقه زیادی دارید در بخش قبلی دنیای مد نمناک گفتیم که در هنگام پوشیدن مانتوی اسپرت از شال و روسری و شلوار و کفش و کیف و اکسسوری ها با طرح اسپرت استفاده کنید.

 

راهنمای انتخاب مدل مانتو متناسب اسپرت

مدل مانتو متناسب جا های مختلف

یونیفرم اداری:

همانطور که از اسم این مدل مانتو پیداست میتوان از آن برای فعالیت در اداره استفاده نمود . لباس کار میبایست راحت و سایز متناسب داشته باشد بنابراین مانتو اداری تنگ انتخاب درستی برای پوشش شما نیست.

برترین پارچه هم برای مانتوهای اداری ، پارچه نخی میباشد زیرا علاوه بر سبک بودن باعث تهویه هوای متناسب و جلوگیری از تعریق در وقت کار طولانی میشود.

مانتو مجلسی:

مدل های مانتو مجلسی ، ظاهر رسمی تری دارند و در آنان کمی تجملات را دیده میشود مثلا بر روی مانتو های مجلسی سنگ دوزی و تکه دوزی مشاهده می نمایید.

مدل مانتو های زنانه و مجلسی تنها برای مراسم خاص قابل استفاده هستند و نمی توان روزانه از این مدل مانتوها استفاده کرد.

در دوخت مانتو مجلسی از پلی استر بیش از نخ استفاده شده است تا مانتو روی تن صاف و مرتب بایستد و به سادگی چروک نشوند. برای انتخاب مانتو مجلسی ، رنگ های روشن و خوشحال را انتخاب کنید.

 

مدل مانتو مجلسی کار شده متناسب مراسم خاص

مدل مانتو های بهاره، تابستانی، پاییزه، زمستانی :

خانم ها در فصل های مختلف مانتو های متناسب همان فصل را انتخاب می کنند مثلا :

مدل مانتو بهاره

این مدل مانتو که در انواع طرح ها و رنگ های خوشحال و هم چنین در انواع مدل های کوتاه و بلند اسپرت و مجلسی وجود دارد را خانم ها عموما برای عید تهیه می کنند و زیاد برایشان مهم میباشد که خاص و قشنگ باشد .

انتخاب مدل مانتو متناسب و مد روز می تواند روی جذابیت و زیبایی ظاهری شما تأثیر بسزایی داشته باشد.

مدل مانتو تابستانی

تابستان فصلی فصلی پر از گرما و جنب و جوش و پر از رنگ های زنده و پرانرژی اسـت،بنابراین میبایست مانتوهای تابستانی در رنگ های خوشحال و قشنگ و در جنس خنک انتخاب شود .

در فصل تابستان از ترکیب رنگ طوسی و صورتی ملایم، سبز تیره و زرد روشن، بنفش و سفید و آبی کاربنی و زرد استفاده نمایید.

از طرح گل ها و میوه ها هم میتوانید برای مانتو تابستانه استفاده نمایید. البته میبایست طرح پارچه با توجه بـه تیپ شخصیتی شـما و مراسمی کـه قرار اسـت در آن شرکت نمایید، انتخاب شود.

مدل مانتو متناسب هر فصل

مدل مانتو پاییزی

خانم ها معمولا برای فصل پاییز از بارانی و یا مدل مانتو پاییزه زنانه استفاده می کنند . جنس مانتو پاییزی میبایست به گونه ای باشد که شما احساس گرما کنید و از باران و هوای خنک پاییزی شما را در امان نگه دارد. جنس مانتوی پاییزی را کتان یا پشم و… برگزینید.

تناژ های قرمز رای پاییز همیشه پر استقبال است و مانتو زرشکی مایل به قهوه ای برای افرادی که به تناژهای این رنگ مشکلی ندارند انتخابی شایسته و منطبق با رنگ طبیعت هزار نقش پاییز میباشد .رنگ های معمول در فصل پاییز عبارتنداز:خردلی، شتری، خاکستری، آبی، سبز زیتونی، پرتغالی، ارغوانی و …

در گونه انتخاب مدل مانتوی طرح دار برای فصل پاییز ، کیف و کفش و هم چنین شلوار و شال خود را ساده و تک رنگ برگزینید ولی اگر طرح ساده ای را برای مانتو انتخاب کردید شال و کیف خود را طرح دار انتخاب کنید.

نکته ها کلیدی برای انتخاب مدل مانتو متناسب

مدل مانتو زمستانی

کاپشن و پالتوهای بادی از جمله لباس های زمستانی هستند که هیچ زمان از مد نمی افتند و در زمستان می توانند جلوی سرما را به خوبی بگیرند.

در انتخاب پالتو میبایست سایز پالتو هم توجه نمایید و سایز آن را به شکلی برگزینید که فضای کافی برای پوشیدن چند لایه لباس نسبتا قطور ذیل آن وجود داشته باشد.

نظر میکنیم پالتو را حتما جیب دار برگزینید تا همیشه مجبور نباشید برای کوتاه ترین مسافت ها هم دستکش به دست نمایید.

مدل مانتو دانشجویی
در دانشگاه نمی توان با هر پوششی رفت و آمد کرد و جزو جا هایی میباشد که سخت گیری های خاص خودش را دارد بنابراین در دوران دانشگاه، خرید مانتو دانشجویی را نظر می کنیم .

پارچه های متفاوتی برای تولید این مانتوها بکار گرفته شده میباشد .

برخی از افراد با توجه به جنس مانتو آن را انتخاب می کنند ، مثلا برای برخی خرید مانتویی که چروک نمی شود ، مهم میباشد و برای برخی دیگر مانتویی که پرز نگیرد.

راهنمای انتخاب مدل مانتو متناسب دانشجوها
دسته بندی مدل مانتوها از پیشنهاد جنس:

در هنگام انتخاب مانتو میبایست به جنس مانتو توجه کنید و در نظربگیرید که آیا مانتو در هنگام شست و شو آب میرود یا خیر و یا این که بعد از شست و شو نیاز به اتو دارد یا خیر .

برخی پارچه ها هم سریع پود پود می شوند یا پرز ها و مو های اطراف را به خود میگیرند پس میبایست حواستان باشد که از این جنس مانتو ها نخرید .

مانتوهای کتان:
مانتوهای کتان برای فصل پاییز و زمستان مناسب هستند زیرا دارای جنس مقاوم و ضخیمی هستند که درخشندگی بالایی دارند .


مانتوهای پنبه:
مانتوهایی از جنس پنبه بیش متناسب فصول گرم سال بوده و از درست کردن بوی بد عرق جلوگیری می کنند. این مانتو ها به راحتی قابل شستشواند ولی سریع چروک میشوند و میبایست مدام آن را اتو کنید!

انتخاب مدل مانتو متناسب با توجه به جنس آن
معرفی و نام پارچه های مانتویی

مانتوهای پشم:
مانتو های پشمی که برای فصل زمستان مناسب هستند زیاد گرم هستند . ولی نبایستی این مانتو ها را در اماکن سرپوشیده و محیط های بسته بپوشید.

مانتوهای ویسکوز:
مانتوهای جنس ویسکوز ، زیاد نرم هستند و از الیاف مصنوعی که هادی گرماست تهیه شده اند پس برای فصل تابستان زیاد مناسب هستند.

مانتوهای نایلون:
مانتوهای نایلونی تهیه شده از الیاف مصنوعی و پنبه هستند که در برابر ساییدگی یا کشیدگی مقاومند . این نوع مانتوها سریع نخ کش شده و رطوبت کمی را به خود جذب می کنند.

پارچه نخی :
این پارچه که در فصل تابستان پر فروش میباشد ، زیاد سبک و خنک میباشد و رنگبندی تنوع گسترده ای دارد.

تشخیص انواع پارچه مانتو

پارچه ریون:
پارچه ریون دارای ضخامت کم و قابلیت کشسانی بالایی میباشد و از جنس الیاف مصنوعی میباشد که بیش مورد پسند دختر خانم ها میباشد.

پارچه فاستونی :
پارچه فاستونی که ترکیبی از 55% پلی استر و 45% نخ است ، در دوخت لباس اداری و کت و شلوار و مانتو و دامن کاربرد دارد. انواع فاستونی شامل پشم و کرک و پلی استر میباشد.

مانتوهای پلی استر:
مانتوهایی که از جنس پلی استراند زیاد سبکند و مقاومت بالایی دارند ، از الیاف مصنوعی تشکیل شده اند و چروک نمی شوند ولی در مواقع لزوم هم به راحتی و آسانی اتو می شوند.

پارچه جین :
این پارچه که ضخامت های متفاوتی دارد برای فصل های بهار و پاییز متناسب میباشد و کش نمی آید.

مدل مانتو متناسب با شناخت پارچه آن ها

پارچه تریکو :
پارچه تریکو فانتزی میباشد و چنانچه بخش مانتو در دنیای مد نمناک عنوان کرده برترین گزینه برای دوخت مانتو فانتزی میباشد و در نقش و طرح گوناگون ساده و نقش دارموجود میباشد.

پارچه پرشیا:
پارچه پرشیا زیاد نرم و لخت و ارزان میباشد و به راحتی چروک نمی شود ، پرز نمی بگیرد و رنگ آن با شستشو تغییر نمی بکند.

پارچه چرم :
پارچه چرم که به دو نوع طبیعی و مصنوعی وجود دارد برای فصل پاییز و زمستان زیاد متناسب میباشد.

پارچه شانتون :
پر فروش ترین پارچه در فصل تابستان پارچه شانتون میباشد که تنوع فراوانی دارد.

انتخاب مدل مانتو متناسب با توجه به جنس آن

پارچه کودری:
پارچه کودری به پارچه پنبه ای هم مشهور میباشد و زیاد خنک میباشد ولی آبرفت خیلی زیادی دارد.

پارچه دیور :
پارچه دیور کشی میباشد که دارای رنگبندی و تنوع گسترده ای میباشد.

پارچه پرادا :
پارچه پرادا که دارای رنگ های خاص و جذابی میباشد و وارداتی میباشد و در لباس اداری کاربرد دارد.

پارچه ساتن :
پارچه ساتن زیاد براق و لیز با رنگ های خوشحال و گوناگون میباشد که در دوخت و دوز های مجلسی کاربرد زیاد دارد .

مدل مانتو شیک با پارچه ساتن

رنگ مانتو :
رنگ مانتو امری به طور کامل سلیقه ای میباشد و میتوانید هر رنگ مانتویی را تهیه نمایید . اگر می خواهید مانتوی شما سریع چرک و کثیف نشود رنگ های مشکی, سرمه ای , طوسی و یا قهوه ای را برگزینید .

ولی نظر ما این میباشد که مانتویی را برگزینید که رنگ خوشحال دارد زیرا رنگ مانتو و لباس در روحیه تاثیر گذار میباشد .

اگر در انتخاب رنگ مانتو سرگردان هستید ، کیف یا کفش تان را به عنوان شاخص قرار بدهید و رنگ مانتو خود را با کیف یا کفشتان ست نمایید ولی هیچ گاه از شال تا کفشتان را یک رنگ ست نکنید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

منو اصلی