اهمیت خرید مانتو بهاره و تابستانه

اهمیت خرید مانتو بهاره و تابستانه

یکی از لباس‌هایی که خانم‌ها در خرید آن توجه بسیاری دارند، مانتو بهاره و تابستانه میباشد.

چرا که معمولا در فصل‌های سرد پاییز و زمستان کاپشن و پالتو مورد استفاده قرار می‌گیرد که تنوع چندانی در طرح و رنگ به همراه ندارند.

ولی مانتو بهاره و تابستانه هر ساله در رنگ‌ها و طرح‌های متفاوت و جذاب وارد بازار می‌شوند که توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند.

چرا خرید مانتو بهاره و تابستانه اهمیت دارد؟

قبل از آن که به معرفی انواع مدل مانتو بهاره و تابستانه بپردازیم، امکان دارد برایتان پرسش شود که چرا خرید مانتو بهاره و تابستانه اهمیت دارد؟

لباس عرف جامعه ایرانی برای خانم‌ها مانتو میباشد.

از این رو خانم‌ها به مدل و طرح این لباس توجه خاصی دارند. این لباس اصلی در خارج از خانه، نخستین و مهم‌ترین لباسی میباشد که توجهات را به خود جلب می‌کند و مهم‌ترین تاثیر را در زیبایی استایل خانم‌ها دارد.

از این رو اگر می‌خواهید استایل چشمگیر، متفاوت و جذابی داشته باشید، قبل از هر چیز به خرید مانتو توجه نمایید. با این حالا این نکته را به یاد داشته باشید که چشمگیر بودن مانتو به طراحی عجیب و شلوغ و رنگ‌های چشمگیر ارتباطی ندارد، چرا که حتی یک مانتو تک رنگ ساده هم می‌تواند تاثیر بسزایی در چشمگیر شدن استایل شما داشته باشد.

مانتو جلوباز

یکی از مدل مانتوهای جذاب متناسب فصل بهار و تابستان مانتو جلو باز میباشد که در آن لباس، احساس گرما و خفگی در فصل تابستان نمی‌کنید.

معمولا مانتو جلو باز دکمه ندارد، ولی بعضی از خانم‌ها می‌توانند مانتو جلو باز قزن‌دار تهیه کنند یا به مانتو جلو باز بهاره خود یک قزن بدوزند.

لباس ذیل مانتو جلو باز هم از اهمیت بسیاری برخوردار میباشد و اگر می‌خواهید استایل زیبایی داشته باشید، در انتخاب لباس ذیل مانتو میبایست خلاقیت داشته باشید.

توصیه می‌کنیم لباس هم رنگ با مانتوی جلو باز به تن نکنید، چرا که جلوه بلوز و مانتو از بین می‌رود. رنگ مکمل انتخاب مناسبی در ترکیب مانتوی جلوباز و بلوز ذیل مانتو میباشد.

برای مثال اگر مانتو سفید به تن دارید، می‌توانید یک لباس مشکی یا سرمه‌ای برگزینید یا اگر مانتو سرمه‌ای به تن دارید، لباس زرشکی یا زرد هم انتخاب متفاوت و جذابی خواهد بود.

قبل از انتخاب لباس ذیل مانتو، به مدل مانتو جلو باز بهاره و تابستانه توجه نمایید. اگر مانتوی مجلسی به تن دارید، هرگز تیشرت زنانه یا یک لباس اسپرت به تن نمایید.

شما می‌توانید برای زیباتر شدن مانتو جلو باز مجلسی، یک بلوز یا شومیز مجلسی زیبا به تن نمایید. هم چنین می‌توانید مانتوی اسپرت خود را با تیشرت یا بلوز اسپرت زنانه ست نمایید.

خرید شومیز و بلوز شیک زنانه

علاوه بر این شما می‌توانید مدل مانتو جلو باز و لباس ذیل مانتو را بصورت به طور کامل متضاد ترکیب نمایید.

برای مثال حتما مانتوی طرح‌دار را با یک لباس ساده و تک رنگ ست نمایید تا استایل‌تان شلوغ نشود.

هم چنین یک مانتوی جلو باز ساده و تک رنگ را می‌توانید با یک بلوز خال‌خال، گل‌دار یا طرح‌دار ترکیب نمایید.

مانتو دکمه دار

مانتو دکمه‌دار یکی از قدیمی‌ترین مدل مانتو میباشد که همچنان در میان خانم‌ها از محبوبیت بسیاری برخوردار میباشد.

بسیاری از خانم‌ها در محیط کار یا دانشگاه، میبایست مانتو دکمه‌دار به تن کنند، ولی منظور از مانتو دکمه‌دار یک مانتو اداری و ساده نیست و این مانتو هم مدل‌های متفاوتی دارد.

خانم‌هایی که در محیط کار قرار دارند یا می‌خواهند استایل دانشجویی جذابی داشته باشند، می‌توانند یک مانتو دکمه‌دار اسپرت را به همراه کوله پشتی و کفش کتانی زنانه ترکیب کنند.

ولی انتخاب رنگ مانتو و ترکیب آن با کوله پشتی و کفش کتانی، تاثیر بسیاری در زیباتر شدن استایل‌تان دارد. از این رو معجزه ترکیب رنگ‌ها را فراموش نکنید.

یکی از مدل‌های محبوب این مانتو در میان دختران برنا و علاقه‌مند به دنیای مد و فشن، مانتو دکمه‌دار گشاد میباشد. این مدل ظاهری اسپرت دارد که می‌توانید آن را با کفش اسپرت زنانه، کفش راحتی یا آل‌استار ترکیب نمایید.

در صورتی که طرفدار مدل مانتو مجلسی و کلاسیک هستید، مانتو دکمه‌دار طرح‌دار انتخاب منحصربه‌فردی خواهد بود.

معمولا این مانتو‌های مجلسی و دکمه‌دار با تعدادی مروارید، منجوق و پولک تزیین می‌کنند تا جلوه چشمگیری داشته باشد.

این مدل مانتو را می‌توانید در قرارهای رسمی و مهمانی‌ها به تن نمایید. هم چنین یک ست کیف و کفش چرم زنانه انتخاب مناسبی برای این استایل است.

نظر می‌کنیم برای مدل مانتو مجلسی دکمه‌داراز کفش پاشنه بلند و کیف دستی یا دوشی کوچک استفاده نمایید تا متفاوت و زیباتر بشوید.

مانتو جلو بسته

در سال‌های اخیر بسیاری از دختران برنا به مانتو جلو بسته، توجه خاصی داشته‌اند.

این مدل مانتو اگرچه ظاهری ساده دارد، ولی در کنار انتخاب صحیح کیف و کفش و اکسسوری، جذاب و چشمگیر می‌شود. از این رو خانم‌هایی که به استایل کژوال و غیررسمی علاقه دارند، خرید مانتو جلوه بسته یک انتخاب متناسب خواهد بود.

توصیه می‌کنیم خانم‌هایی که اندام سیبی شکل دارند، یا به عبارتی شکم و پهلو بزرگی دارند، در خرید مانتو جلو بسته دقت بیشتری کنند، چرا که امکان دارد این مدل مانتو اندام‌شان را بزرگ‌تر نشان دهد.

ولی مانتو جلو بسته‌ای که بصورت مثلثی دوخته شده یا بصورت کلوش هستند، انتخاب مناسب‌تری برای اندام سیبی شکل خواهد بود.

برخی از مانتوهای جلو بسته بصورت ساده و تک رنگ طراحی میشوند، ولی بسیاری از طراحان روی این مانتو طراحی بته‌جقه، گلدوزی و … انجام می‌دهند که زیبایی مانتو را دوچندان می‌کند.

این طراحی‌ها معمولا روی یقه یا پایین مانتو گونه می‌گیرد. در صورتی که می‌خواهید تمرکز کمتری روی بالا تنه درست کردن شود، از پوشیدن مانتوهایی با یقه‌های کار شده و شلوغ خودداری نمایید.

مانتو جلو بسته یکی از برترین مانتوهایی میباشد که استفاده از اکسسوری را جلوه می‌بخشد. برای زیباتر شدن مانتویتان می‌توانید از گردنبند زنانه بلند و رنگارنگ استفاده نمایید.

البته توجه داشته باشید که رنگ مانتو با نگین گردنبند یکسان نباشد تا استایل‌تان چشمگیرتر شود. قبل از این گفتیم این مانتو متناسب استایل کژوال و غیررسمی است.

در این گونه می‌توانید آن را به همراه یک کفش تخت اسپرت زنانه ست نمایید. توصیه می‌کنیم که این مانتو را با یک کوله پشتی ترکیب نمایید، زیرا امکان دارد سرشانه مانتو جمع شود و جلوه مانتو جلو بسته از بین برود.

از این رو یک کیف شانه‌ای یا کیف کوچک دستی زنانه انتخاب مناسب‌تری خواهد بود.

مانتو طرح‌دار

در فصل گرم بهار و تابستان، رنگ لباس‌ها روشن می‌شود و طراحان تلاش می‌کنند با الهام از گل‌های بهاری و رنگ‌های تابستانی، لباس‌ها را هم طراحی کنند.

از این رو مانتوهای طرح‌دار هم در این دو فصل مورد استقبال بسیاری قرار می‌گیرد. معمولا مانتو جلو باز و مانتو جلو بسته را بصورت طرح‌دار طراحی می‌کنند تا جلوه زیباتری داشته باشد.

از این رو اگر از مانتوهای تک رنگ خسته شده‌اید، با خرید مانتو طرح‌دار، تجربه‌ای متفاوت و به یاد ماندنی خواهید داشت.

خرید جدید ترین مانتوهای تابستانه و بهاره

در سال‌های اخیر طرح گل‌دار و امسال طرح خال‌خالی مورد توجه خانم‌ها قرار گرفته میباشد.

بسیاری از برندهای معتبر دنیا هم در فصل بهار و تابستان بلوز و شومیز زنانه خود را بصورت طرح‌دار، خال‌خالی، گل‌دار و حتی پلنگی، طراحی می‌کنند که هر ساله به محبوبیت این لباس‌های طرح‌دار افزوده می‌شود.

اگر به مانتو طرح‌دار علاقه دارید، توصیه می‌کنیم حتما از شال تک رنگ و ساده استفاده نمایید، چرا که استفاده از شال و روسری طرح‌دار استایل‌تان را شلوغ می‌کند و میزان زیبایی لباس‌هایتان را کاهش می‌دهد.

ولی شما می‌توانید رنگ شال خود را با رنگ طرح مانتو برگزینید. برای مثال اگر مانتویتان زرشکی و طرح روی آن سفید میباشد، می‌توانید شال یا روسری سفید به تن نمایید تا یک ترکیب جذابی در استایل‌تان خلق نمایید.

مانتو کتی

سال ۲۰۲۰، سال کت و دامن و کت و شلوار زنانه میباشد. بسیاری از برندهای مشهور دنیا، توجه ویژه‌ای به کت زنانه داشته‌اند و در مدت کوتاهی موفق شده‌اند توجه بسیاری از خانم‌های خوش سلیقه و علاقه‌مند به مد و فشن را به کت جلب کنند.

از این رو اگر می‌خواهید برای بهار و تابستان خود یک مانتو جذاب داشته باشید، خرید مانتو کتی را فراموش نکنید.

معمولا قد این مانتو از ۷۵ تا ۱۰۰ سانتی متر میباشد که شما نه تنها در استایل خیابان و خارج از خانه می‌توانید از آن بهره‌مند بشوید، بلکه به یکی از لباس‌های جذاب مهمانی‌هایتان تبدیل خواهد شد.

توصیه می‌کنیم این کت زنانه را به همراه یک بلوز یا شومیز حریر به تن نمایید، ولی در صورتی که مانتو کتی اسپرت به تن دارید، یک بلوز اسپرت هم انتخاب مناسبی خواهد بود.

در این بخش می‌توان از طراحان استایل خیابانی (Street Style) قدر دانی کرد! چرا که استایل خیابانی از هیچ قوانینی در استایل و مد پیروی نمی‌کند و شما می‌توانید هر لباسی که یار دارید که انتخاب و با یکدیگر ترکیب نمایید.

از این رو اگرچه مانتو کتی ظاهری رسمی دارد و به پیشنهاد می‌رسد که آن را تنها می‌توان با شلوار پارچه‌ای یا دامن یا کفش پاشنه بلند ترکیب نمود، ولی به دلیل خلاقیت استایلیست‌ها، این قوانین کنار رفته و شما می‌توانید کت زنانه را به همراه کفش اسپرت، کتانی و شلوار جین زنانه ترکیب نمایید و متفاوت و قشنگ در بهار و تابستان امسال ظاهر بشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

منو اصلی