خصوصیات مانتوهای فصل تابستان

خصوصیات مانتوهای فصل تابستان

مانتوها، پر کاربرد ترین پوشش تابستانی برای خانم ها هستند و انتخاب صحیح آنان می تواند در حفظ دمای متناسب بدن در روزهای گرم، موثر باشد.

رنگ مانتو
در فصل تابستان، بهتر میباشد از مانتوهای رنگ روشن مثل سفید، کرم، گلبهی، آبی و صورتی روشن و رنگ های پاستلی استفاده نمایید.

رنگ های تیره مثل مشکی، سورمه ای ، قهوه ای و . . . به دلیل جذب بالای نور خورشید و گرما، دمای بدن را بالا برده و بیش برای فصل زمستان و روزهای سرد مناسب هستند.

مدل مانتو
مدل مانتو هم در تعیین درجه حرارت بدن زیاد تاثیرگذاراست. در قدم نخست ، از پوشیدن مانتوهای تنگ و جذب و چسبان پرهیز نمایید.

این مدل مانتوها با درست کردن فشار به پوست، باعث زیاد شدن تعریق در بدن شده و عرق را روی بدن نگه می دارند.

هم چنین به دلیل نبودن فضای کافی بین مانتو و پوست بدن، باعث آسیب رسانی و درست کردن التهاب های پوستی در دراز مدت میشوند.

متناسب ترین مدل مانتو در این فصل، مانتو های آزاد، بلند و گشاد هستند. از پوشیدن مانتوهای اندامی در این فصل خودداری نمایید.

اگر قد کوتاهی دارید، بهتر میباشد دو طرف مانتوی بلند شما در پهلوها ، چاک داشته باشند. مانتو های عبایی و آستین کیمونو، از دیگر مدل های متناسب این فصل هستند.

یک ترکیب ایده آل برای روزهای گرم تابستانی، پوشیدن مانتوی بلند و آزاد جلو باز و بدون دکمه بر روی پیراهن های بلند و خنک تابستانی میباشد.


جنس مانتو
برترین انتخاب برای این فصل، مانتوهای نخی و نازک میباشد. از پوشیدن مانتوهایی که در آن از الیاف مصنوعی به ویژه نایلون استفاده شده است، به شدت بپرهیزید.

برخی دیگر از پارچه های خنک و متناسب برای مانتوهای تابستانی عبارتند از : شانتون ریزبافت، لینن، کرپ نخ، حریر، ابریشم، سیلک، ژورژت، کدری، کریشه، ترگال، پوپلین، وال، کتان نخ نازک و کرپ هایی با گرم پایین.

مانتوهایی با این جنس پارچه را بهتر میباشد با دست و آب سرد بشویید. از چنگ زدن فراوان و چلاندن بعد از شستشو خودداری نمایید و مانتو را به چوب لباسی آویزان نمایید تا به آرامی آب آن گرفته شود و خیلی چروک نشود.

اگر این جنس پارچه ها را می خرید تا مانتویتان را بدوزید، بهتر میباشد بدانید که این پارچه ها، آب رفت دارند. پیش از بریدن و دوختن آنان، پارچه را ده دقیقه در آب بگذارید و بعدا پهن نمایید تا خشک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

منو اصلی