رنگ لباس تابستانی و طراحی آن

 رنگ لباس تابستانی و طراحی آن

بسیاری از ما تجربه کرده‌ایم که هوای گرم تابستان از هر دری وارد شود، توجه به الگوهای همیشگی مد از در دیگر خارج می‌شود! و راحتی لباس مهم‌ترین هدف ما در انتخاب لباس خواهد بود.

لباس‌های گشاد و پارچه‌های نازک و رنگ‌های روشن اولویت اصلی رنگ لباس تابستانی هستند. از اصول انتخاب رنگ لباس تابستانی پوشیدن لباس رنگ روشن میباشد که در طول تابستان جذاب‌تر از همیشه خواهد بود.

در تابستان انتخاب کمتر کسی رنگ سیاه خواهد بود چراکه امکان دارد باعث بروز مشکلات مختلفی همچون سوزش پوست یا عرق‌سوز شدن شود. رنگ سیاه گرمایی را که از خورشید وارد می‌شود، جذب می‌کند. به‌عبارت دیگر به جای بازتاب آن، گرما را در خود نگه می‌دارد.

سبک و برش لباس و نوع پارچه در طراحی لباس تابستانی موضوع دیگری میباشد که در این فصل اهمیت دارد.

لباس‌هایی یک‌دست‌تر با برش کمتر و پارچه‌های نخ‌پنبه و لینن که هم تنفس‌پذیری بالا دارند و هم باعث تحریک کمتر پوست می‌شوند که در این فصل حرف ابتدا را می‌زنند.

رنگ‌های تابستانی سال 2020 مطابق با پانتون (مرجع جامعه رنگ‌ها) بدین شرح میباشد که برای رنگ لباس تابستانی مناسبند و با استفاده این رنگ‌ها تابستانی پررنگ‌تر از همیشه خواهیم داشت:

رنگ‌های تابستانی

آب و هوای گرم تابستان دو پیام برای کمد لباس شما دارد:

1) گشادترها و خنک‌ترها اولِ صف.

2) عقب‌نشینی رنگ‌های تیره به نفع رنگ‌های روشن!

امروز ما می‌خواهیم پنج رنگ از ده‌ها رنگی که متناسب رنگ لباس تابستانی میباشد را با شما به اشتراک بگذاریم.

به‌علاوه نکته هایی در مورد چگونگی ست نمودن با هریک از این رنگ‌ها داریم. بنابراین برای خوش‌پوشی در این فصل آفتابی، به خواندن ادامه دهید!

 

5 رنگ لباس تابستانی برای درخشیدن در فصل آفتاب

1) قرمز

راز پوشیدن قرمز، پوشیدن آن با اعتماد بنفس است!

هنگام پوشیدن قرمز امکان ندارد همان انسانی باشید که با رنگ‌های دیگر هستید. لزوم پوشیدن قرمز این است که شما میبایست آن را با اعتماد بنفس بپوشید.

خوش‌بو باشید، لبخندی بر چهره خود بگذارید و با جسارت از خانه خارج بشوید. این تنها ترفند انتخاب لباس قرمز میباشد. یادتان نرود هنگامی قرمز می‌پوشید، همه‌ی نگاه‌ها به سمت شماست!

امکان دارد فکر نمایید قرمز فقط انتخاب ولنتاین یا شب یلدا میباشد، ولی کافی میباشد در تابستان هم آن را امتحان نمایید و هم‌زمان جسور و پر جنب‌وجوش شوید!


در بین رنگ لباس تابستانی، قرمز رنگ قدرت میباشد، نمایانگر هیجان و انرژی میباشد و چه فصلی بیشتر از تابستان مظهر هیجان و انرژی است؟ در واقع تابستان مملو از انرژی مثبت، شادی و ماجراجویی است.

این رنگ، رنگ شور و انرژی و عمل است. قرمز پر از شدت و نشاط است. نشان از اشتیاق دارد. رنگ ایستادگی نمودن میباشد. برای رهبران ساخته شده میباشد نه پیروان.

2) صورتی چرکی

یکی از برترین مزیت‌های صورتی، ست شدن راحت آن میباشد. این نرم‌ترین توناژ صورتی یکی از رنگ‌های مورد علاقه بیش ماست. صورتی کمرنگ، کالباسی، صورتی کثیف، یا هر آنچه که می‌خواهید آن را صدا نمایید، یک رنگ پاستلی است که مطمئناً فقط برای بهار نیست.

Blush pink یا صورتی چرک می‌تواند به‌عنوان یک رنگ خنثی عمل بکند، همانطور که تقریباً با هر چیزی در کمد شما هماهنگ می‌شود. بی‌دلیل نیست که بیش مردان و زنان آن را یار داریم. همهی ما حداقل یک لباس به رنگ این توناژ یار داشتنی صورتی در کمد لباس خود داریم!

صورتی چرک از واجبات کمد لباس میباشد و از دوست‌داشتنی‌ترین انتخاب برای رنگ لباس تابستانی میباشد و حال حالاها از دایره‌ی فصل‌ها کناره‌گیری نمی‌کند و کم و بیشتر در بقیه‌های فصل‌ها هم به کارمان می‌آید.

بنابراین نظر می‌کنیم با مکمل‌های این رنگ و نحوه ست نمودن آن‌ها برای رنگ لباس تابستانی آشنا شوید!


اول تأثیرگذارترین روش برای رنگ لباس تابستانی، پوشیدن صورتی چرک به‌صورت ست تک رنگ میباشد. به دلیل آرامش مطلوبی که دارد، صورتی چرک تقریباً همچون خنثی عمل می‌کند.

این امر باعث می‌شود یک انتخاب پسندیده برای ظاهری تک رنگ باشد برای افرادی که از شلوغ کاری فراری‌اند.

روش دیگر ست نمودن آن بدون شک رنگ مکمل آن طوسی میباشد. لابد واژه‌ی طوسی _ صورتی به گوش خیلی از ما خورده میباشد. انصافاً هم زیبا از آب در می‌آید.

ست‌های متناسب این رنگ در پالت تصویر ذیل آمده که امتحان کردن‌شان همان و رخ دادن عشق در نگاه ابتدا همان!

برای کسی که معمولاً اهل غوطه خوردن در دنیای رنگ‌ها نیست، توصیه می‌کنیم یک پیراهن مد روز، با رنگ‌های وحشی و جیغ بگیرید و آن را با آیتم‌های نود(خنثی) همچون شلوار جین و یا شلوار با رنگ صورتی چرک ست نمایید و لذتش را ببرید!

3 نارنجی پرتقالی

شاید انتخاب کمتر دیده شده‌ای در بین رنگ لباس تابستانی باشد، ولی نارنجی در تابستان جلوه‌ی خاصی پیدا می‌کند. رنگ آب پرتقال‌های پالپ‌دار و آب هویج خنک و انبه‌‌های تازه این حرف را تایید می‌کنند.


4) زرد

آیا این لیست رنگ لباس تابستانی بدون زرد کامل خواهد بود؟ قطعاً نه! بدون شک خورشید در این فصل شادترین است! اصلاً یک تابستان و یک خورشیدش! این امر می‌تواند برای افرادی که دنبال یک رنگ لباس تابستانی هستند یاری وافری بکند.

قرار دادن یک لباس زرد در استایل شما، حالا و هوای شما را تقویت می‌کند و درست کردن نمودن لبخند برای اطرافیان هم تضمین می‌شود!


بگذارید همین مکان بگویم که ما فقط نظر رنگ زرد ملایم را نداریم. به هیچ وجه! نسخه روشن و جسورانه این رنگ را در استایل خودتان وارد نمایید بعدا مثل آفتاب بدرخشد!

در مطلب ها مربوط به رنگ‌شناسی روانشناسی شاید شنیده باشید که چطور ما به طور ناخودآگاه یک رنگ را بر اساس خلق و خو و شخصیت‌مان انتخاب می‌کنیم. بر همین اساس زرد انتخاب شادترین افراد خواهد بود.

5) آبی

هماهنگی با رنگ آسمان و اقیانوس می‌تواند تأثیر آرامش‌بخشی بر هر کسی داشته باشد. در این فصل از سال، همه ما دنبال دریا و استخر و شنا هستیم. بنابراین حتماً آبی، رنگی است که در تابستان به سمت آن گرایش پیدا می‌کنیم. چه آبی تیره و چه روشن، یک احساس آرامش و خنکی را بر می‌انگیزد.

برای ست نمودن رنگ آبی میتوانیم از طبیعت ایده بگیریم. ابرهای سفید در آسمان، رنگ ماسه‌ها و سنگ‌های رنگی و خاک اطراف دریا و … همگی آماده کمک‌رسانی برای یک رنگ‌بندی قشنگ در استایل شما هستند.


حالا اگر بخواهید به رنگ مورد علاقه خود، از بین رنگ‌های بالا برای رنگ لباس تابستانی خود رأی بدهید، انتخاب شما کدام رنگ است؟ رنگ‌های ملایم یا رنگ‌های جیغ؟ شکوه قرمز انتخاب شماست؟

یا صورتی چرک که خیلی سریع ست می‌شود؟ یا خنکای ملایم آبی؟ هرکدام را با چه رنگی ست می‌کنید؟ هرچند که انتخاب رنگ لباس تابستانی از بین این رنگ‌های دلربا کار زیاد دشواری ست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

منو اصلی