لازمه ی پوشاک خوب

لازمه ی پوشاک خوب

دانش ، تجربه و اطلاعات در تولید پوشاک

فردی که بدون دانش و اطلاعات کافی و ضروری ، فعالیت تولید پوشاک را از سر میگیرد در حقیقت به میدان نبردی پا نهاده میباشد که نمیداند چگونه میبایست بجنگد . خب احتمالا در همان اول طعم شکست را خواهد چشید .

ولی چه دانش و اطلاعاتی برای کار تولید پوشاک احتیاج است؟

دانش و اشراف کامل بر مراحل مختلف تولید مهم ترین عامل در راه اندازی میباشد . به عنوان مثال راه اندازی یک کارگاه خیاطی ، احتیاج به تسلط کافی در حوضه ی دوخت و برش خواهد داشت . مسلما تنها دانش بر روی طراحی لباس ، برای اینکار کافی نیست . پس یاد گیری مبانی و کلیات مراحل تولید جایگاه ویژه ای در ابتدای امر خواهد داشت.تسلط بر امور اداری ، دانش نسبی به حسابداری و اسناد و آشنایی با مبانی اولیه ی بازار و بازاریابی هم از موارد مهمی هستند که میبایست مورد توجه قرار گیرند .
آموزش از مجربین و کارآموزی ( تجربه ) و مطالعه کتاب های مربوطه و مقالات اینترنتی ، می تواند نظر خوبی برای این موضوع باشد .

لازمه ی پوشاک خوبرابطه ها و کانال های مربوط به تولید پوشاک

یکی از لازمه های تولید در حوضه ی پوشاک ، ارتباطات و همکاری میباشد . از ابتدای کار که احتیاج به تامین متریال میباشد تا پایان که میبایست پوشاک عرضه شده و به فروش برسد ، احتیاج به ارتباطات و کانال هایی میباشد که با این موارد در ارتباط هستند و هر چه این ارتباطات بیش و مورد اعتماد تر باشد ، مستقیما بر روی تولید تاثیر می گذارد. فروشندگان متریال ، همکاران ،واسطه گران ، فروشندگان جزئی و بنکداران مثال های روشنی من باب این موضوع می باشند.

سلیقه و خلاقیت در تولید پوشاک

از چندین مواردی که بر روی سفارش یا فروش یک تولیدی لباس تاثیر مستقیم دارند ، شناخت سلیقه های جمعی روز و ابتکار عمل میباشد . این موضوع در عین بیان آسان ، زیاد پیچیده و مشکل بوده و اهمیت ویژه ای دارد .

شناخت سلیقه ی حاکم بر عموم (Mode) و ابتکار عمل در تولیدات لباس ،زمانی تحقق خواهد یافت که با عزمی جدی و نگاهی دقیق و کارشناسانه ، در بازار های موجود گشت و گذار نمود . توصیه بسیاری از افراد حاذق اینست که لباس های موجود در بازار را مورد بررسی و تحقیق قرار داده و از پوشاک عامه پسند ، نمونه خریداری نمود .

دستگاه ها و جا یک تولیدی پوشاک

در مورد جا تولیدی و اهمیت آن در مباحث قبلی مطالبی قرار داده شده ( جا تولیدی و اهمیت ) ولی در مورد دستگاه چگونه ؟ دستگاه ها معمولا در ایران به نسبت سرمایه تهیه میگردد که شاید رویه ی مناسبی نباشد ، مسلما ماشین آلات تولید پوشاک ، هر چه بروزتر و با کیفیت تر باشند ، تولید هم به همان نسبت بهینه تر و کارآمد تر خواهد بود ، استفاده از ماشین آلات بروز به غیر از فوائدش در زمینه تولید کم قیمت تر ،دست تولید کننده را برای کیفیت و ظاهر باز تر خواهد گذاشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

منو اصلی