لباس مناسب فصل تابستان

لباس مناسب فصل تابستان

فصل تابستان فصل شادمانی و تفریح و سفر میباشد. فصل سرزندگی میباشد. ذات این فصل، پوشیدن لباس های رنگی در طیف های رنگی مختلف میباشد. با همه این تفاصیر، هر رنگی متناسب تابستان نیست.

لباس مناسب فصل تابستان
گرمای روزهای فصل تابستان می تواند آزاردهنده باشد. میبایست بدانیم برای رهایی از گرمای فصل تابستان چه بپوشیم و یا چه رنگ لباس هایی را استفاده کنیم.

از رنگ های تیره دوری نمایید

رنگ های تیره، به ویژه رنگ مشکی، گرما را به خودت جذب می کنند. در واقع بازتاب این رنگ ها کم میباشد و پس از تابش خورشید به لباس، انرژی آن را در خود ذخیره می کنند. به همین دلیل باعث می شوند گرما را بیش احساس کنیم. بنابراین از پوشیدن این رنگ ها اجتناب نمود.

لباس مناسب فصل تابستاناز رنگ های روشن بیش استفاده نمایید

بر خلاف رنگ های تیره، رنگ های روشن انعکاس بالایی دارند. این رنگ ها، نور خورشید و انرژی حاصل از آن را بازتاب می بدهند به همین خاطر از احساس گرما جلوگیری می کنند.

رنگ های گرم را کمتر بپوشید

رنگ هایی همچون رنگ قرمز، نارنجی و زرد و … در دسته رنگ های گرم قرار میگیرند، به این معنا که این رنگ ها احساس نشاط و گرما را منتقل می کنند. بنابراین تلاش نمایید میزان استفاده از این رنگ ها را در تابستان کاهش بدهید.

اگر به رنگ های گرم علاقه مند هستید، از رنگ های ملایم ترشان استفاده نمایید. به طور مثال اگر به رنگ زرد علاقه دارید، به جای استفاده از رنگ زرد پر رنگ، میتوانید از لیمویی استفاده نمایید.

هرچه رنگ کم رنگ تر و به سفید نزدیک تر باشد، هم از پیشنهاد رنگ شناسی رنگ خنک تری میباشد و هم از پیشنهاد بازتاب نور خورشید.

رنگ های سرد را از یاد نبرید

در مقابل رنگ های گرم، رنگ های سرد قرار دارند. همچون آبی، فیروزه ای، نقره ای،….. این رنگ ها برخلاف رنگ های گرم، احساس سردی و آرامش را منتقل می کنند. به همین دلیل این رنگ ها برای فصل تابستان متناسب میباشد.

رنگ های خنثی را در تیپ خود جای بدهید

رنگ هایی همچون خاکستری، سفید و .. رنگ های خنثی هستند، در واقع بین گرمی و سردی این رنگ ها تعادل وجود دارد. به همین جهت در این رنگ ها به سادگی سِت میشوند.

رنگ های خنثی باعث میشوند توجه به رنگ اصلی بیش شود. بنابراین توصیه میشود که برای فصل تابستان ترکیبی از رنگ های سرد و خنثی را بپوشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

منو اصلی