مانتوی متناسب شما

مانتوی متناسب شما

از لباس های لازم خانم های ایرانی مانتو میباشد. نکته ها زیاد مهمی در انتخاب مانتو وجود دارد که بستگی به اندازه قد و ترکیب اندامی شما دارد، که با رعایت این اصول میتوانید برترین مانتو را برگزینید تا ظاهرتان مناسب دیده شد.

ما مهم ترین این نکته ها را با توجه به اندام های متفاوت برای شما شرح خواهیم داد:

خانم های قد بلند:
لباسی که از بالا تا پایین تکرنگ باشد به دلیل این که خطی یکدست درست کردن میکند، شما را بلندتر نشان خواهد داد.

انتخاب رنگی متفاوت برای مانتو و شلوارتان، باعث میشود که قد شما به چند قسمت مختلف تقسیم و تفکیک بشود و در نتیجه کوتاهتر و مناسب تر دیده شوید.

پس به خاطر داشته باشید هرگز مانتو و شلوار یک رنگ نپوشید و تلاش نمایید مانتو و شلوار و حتی کفشتان در چند رنگ متفاوت ولی در یک هارمونی انتخاب شود.

مانتوهای خیلی کوتاه هم پاها را بلندتر از آنچه هست نشان میدهد پس از پوشیدن چنین مدل هایی خودداری نمایید.

هر مانتوی که خیلی گشاد و باد کرده باشد شما را بزرگتر از آنچه که هستید نشان میدهد. مانتوهای زنانه کمردار تنگ شما را خوش اندام و قشنگ نشان میدهد.

مانتوی که به انحناها و برجستگی های بدن تاکید بیشتری کند، توجه را از قد بلند دور میکند و اندام شما را مناسب تر نشان میدهد.

خانم های ریزه اندام و کوتاه قد:
مانتوهای ساده ای که تنگ و قالب تن هستند، برگزینید. از پوشیدن مانتوهایی با دامن های خیلی گشاد و کلوش خودداری نمایید.

مانتو، بارانی یا پالتویی برگزینید که سایز کوچک و اندازه شما باشد. اگر در انتخاب سایز خود دقت نکنید، مجبورید شانه های بزرگ و آستین های بلند مانتویتان را به خیاط بسپرید تا آن را اصلاح بکند.

مانتوهای خیلی بلند موجب میشود که کوتاهتر دیده بشوید. یک مدل کوتاه تا روی زانو برای شما زیاد متناسب میباشد.

مانتویی که راههای عمودی باریکی دارد، باعث درست کردن خطوط عمودی بیشتری روی لباس میشود و درنتیجه شما را بلندتر نشان میدهد، هم چنین این مانتوها رسمی و کلاسیک میباشد.

دقت نمایید که دامن مانتوی شما تا روی زانو باشد که به بلندتر دیده شدن شما یاری میکند. از پوشیدن هر مانتویی که جعبه همچون یا خیلی گشاد باشد(که شما را چاق و تپل نشان می دهد) یا مدل های چروک خودداری نمایید.

خانم های چاق و درشت اندام:
سایز را فراموش نمایید و به دوخت مانتو توجه نمایید. هیچ کس نمی داند شما دقیقا چه سایز مانتویی میبایست بپوشید، بنابراین سعی نمایید تا خود را در لباسی خیلی تنگ، در لباسی که به طور کامل مناسب اندام شما نیست، در فشار قرار ندهید.

درعوض مانتو هایی را برگزینید که اندازه شما دوخته شده باشد و دوختش متناسب اندام شما باشد. مانتو های کشی و استرچ و کمرهای کشی معمولا برای زنان درشت اندام متناسب نیست.

تلاش نمایید خطوط افقی در مانتو یتان نباشد، راه راه پارچه ها، نوارها و خطوط افقی شما را چاق تر و عریض تر نشان میدهد. مانتو هایی را بپوشید که خطوط و راههای عمودی دارند یا اصلا راه و خطی ندارند.

از پوشیدن مانتوهایی که جیب های بغل از رو دارد، خودداری نمایید مانتوهای خیلی کوتاه انتخاب نکنید و به دنبال مدل هایی باشید که شکاف های پهلو و جانبی دارند، زیرا این مدل ها علاوه بر زیاد شدن شیکی و مد بودن، به راحتی شما در هنگام حرکت یاری بکند.

مانتوهایی با دامن کلوش بپوشید.

خانم هایی با شکم بزرگ:
از پوشیدن مانتوهای کمردار جدا خودداری نمایید. کمر باعث درست کردن جمع شدگی و چین در قسمت شکم میشود و دور شکم را بزرگتر از آنچه که هست، نشان میدهد.

البته مانتوهای مدلWrap (مدلی که یک طرف لباس روی طرف دیگر پیچیده می شود) را میتوانید بپوشید.

این مدل بالاتنه باعث میشود که سینه شما به دو قسمت تفکیک بشود و کمر مشخص تری درست کردن بکند، در نتیجه شکم شما کوچک تر به پیشنهاد می رسد.

به دنبال مانتو های قالب تن راسته باشید که یک فرم یکدست مستقیم از شانه تا پایین پای شما درست کردن میکند.

به طور کلی جیب، پلیسه و چین در ناحیه پشت، جلو و پهلوی شکم باعث میشود که به قسمت میانی بدن شما بیش توجه بشود و شکم شما بزرگتر به پیشنهاد برسد.

خانم هایی با سینه بزرگ:
مانتوهایی با بالاتنه گشاد بپوشید تا سینه هایتان را کوچک تر نشان دهید. مانتو های تنگ، در اطراف سینه کشیده میشود و موجب میشود تا افراد به این ناحیه نگاه کنند.

مانتوهایی که در دو طرف دگمه دارند، سینه های شما را بزرگتر نشان خواهد داد. از لوازم جانبی استفاده نمایید که توجه را از سینه های شما دور میکند.

با استفاده از روسری های رنگی قشنگ و فریبنده و جذاب یا کفش های قشنگ، افراد بیش به آنان نگاه می کنند تا سینه های بزرگ شما.

مانتوهایی با بالاتنه ساده و گشاد استفاده نمایید. جیب باعث جلب توجه به سینه های شما میشود.

مانتوهای پلیسه دار و چین دار، تنها باعث میشود که شکل سینه شما بزرگتر نشان داده شود مانتوهایی با دامن چین دار یا پلیسه دار، توجه را از سینه های شما دور میکند و شما مناسب دیده خواهدی شد.

خانم هایی با سینه کوچک:
مانتوهای طرح دار بپوشید. زنانی که سینه های کوچکی دارند، معمولا اندام گلابی شکلی دارند، در این گونه نیمه پایین بدن آنان از نیم تنه بالایی آنان بزرگتر و سنگینتر میباشد.

برای درست کردن تعادل، مانتوهای طرح دار و رنگ روشن با شلوارهای تکرنگ و ساده بپوشید. ولی طرحهای خیلی بزرگ را برای مانتوی خود انتخاب نکنید.

درعوض مانتو هایی که طرحهای متوسطی دارد و نه خیلی کوچک و نه خیلی بزرگ میباشد، برگزینید. مانتوهایی بپوشید که در قسمت سینه خود تزئینات دارد.

هرچیزی در ناحیه سینه موجب میشود که سینه های شما بزرگتر به پیشنهاد برسد. مدل هایی که صحیح ذیل سینه جمع میشود، خودبه خود سینه را بزرگتر نشان میدهد.

پارچه های بافت دار یا براق در قسمت سینه هم همین تاثیر را دارد. دگمه، تزئینات ، قلابدوزی و گلدوزی روش زیاد خوبی برای زیاد شدن اندازه سینه شماست. پس از مانتوهایی که تزئینات زیادی در بالاتنه آن بکار گرفته شده میباشد برگزینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

منو اصلی