ویژگی لباس های تابستانی

ویژگی لباس های تابستانی

ویژگی لباس های تابستانی

در روزهای گرم تابستان همه به فکر پوشیدن لباس هایی هستند که باعث شود کمتر عرق بریزند و در اصطلاح لباس خنک تری بپوشند. به همین بهانه ویژگی هایی که میبایست در پوشیدن لباس های تابستانی رعایت نمایید را معرفی می نماییم.

لباس تابستانی خنک برای تابستان

معمولا برترین و مناسب‌ترین گزینه برای فصل گرما، انتخاب لباس با پارچه ای میباشد که هوا از داخل آن براحتی عبور بکند.

علاوه بر این، الیاف طبیعی نسبت به الیاف مصنوعی اولویت دارند زیرا الیاف مصنوعی از موادشیمیایی تشکیل می‌شود و امکان دارد حساسیت های پوستی در افراد مستعد درست کردن بکند. برای انتخاب بهتر، میبایست به دنبال الیاف سبک وزن باشید.

لباس نخی متناسب فصل تابستان

پارچه‌ نخی از متناسب ترین پارچه ها در آب و هوای گرم و خشک و رطوبتی به شمار می رود؛ به همین دلیل از پرطرفدارترین الیاف در دنیا بویژه در فصل تابستان میباشد. این الیاف که از گیاهان مشتق شده‌ میباشد، قدرت جذب بالایی دارند و به راحتی هوا از بین الیاف آن عبور میکند.

این پارچه ها دوام بالایی داشته، شست‌وشوی آن راحت، جنس آن نرم و ضد حساسیت میباشد و بسرعت خشک می‌شود. پارچه های کتانی، متناسب برای مرد و زن میباشد و برای لباس های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد.

پارچه های پنبه ای برای لباس های سبک، پیراهن و دامن گزینه مناسبی میباشد.

پارچه‌ های کتان برای روزهای گرم سال

پارچه های کتان هم گزینه مناسبی برای کنار آمدن با گرمای تابستان میباشد. این الیاف که از گیاه کتان تولید میشود، علاوه بر اینکه به شما احساس خنکی میدهد، عرق بدن را هم جذب می‌کند. برترین پارچه های کتان در ایرلند و ایتالیا تولید میشود.

مواد کتان کشسانی کمی دارند و به دلیل بادوام بودن، گردش هوا در آن، مقاومت در برابر آسیب، ضدحساسیت، خشک شدن سریع و محکم بودن الیاف نخی، گزینه مناسبی برای روزهای گرم سال محسوب می‌شود.

از برجسته ترین مزایای پارچه های کتان، جذب فوق العاده تعریق میباشد. با این اوصاف پارچه های کتان براحتی چروکیده می‌شوند؛ ولی به مرور وقت، چین و چروک‌ها کمتر و با شستن نرم تر میشوند.

برای مقاوم تر نمودن الیاف پارچه های کتان در مقابل چین و چروک، بهتر میباشد از آن در ترکیب با پارچه های نخی استفاده نمود.

قوانین لباس پوشیدن در تابستان

معمولا هنگامی به دنبال خرید لباسی تابستانه هستید، میبایست معیارهایی را مدنظر قرار بدهید تا در آن راحت باشید.

ویژگی لباس های تابستانیکیفیت پارچه لباس تابستانی

کیفیت پارچه بکار رفته در لباس، حرف ابتدا را می‌زند. الیاف طبیعی همیشه بهتر از مصنوعی است؛ زیرا به پوست امکان تنفس می‌دهد، گرما را دور می‌کند و بافتی نرم‌تر دارد. در مقابل، مواد مصنوعی هرگز خنک‌کننده نیست.

رنگ متناسب برای لباس تابستان
معمولا افراد باتوجه به علاقه و رنگ پوستی که دارند، رنگ لباس خود را انتخاب می کنند. ولی در این میان، رنگ‌های روشن‌ برای تابستان، از آن جا که نور خورشید را بهتر منعکس می‌کنند، مناسبت تر میباشد.

وزن متناسب برای لباس تابستانی

هرچه لباسی که برای تابستان می خرید سبک تر باشد، بهتر میباشد. لباس ها با پارچه های سنگین حتی اگر از الیاف طبیعی تولید شده باشد، باعث تعریق بیش می‌شود. بنابراین به دنبال لباس هایی باشید که وزن آنان بیش از صد گرم نباشد.

عبور هوا در لباس تابستانی به راحتی گونه بگیرد

بافت پارچه را هنگام خرید کنترل نمایید. لباس هایی که گردش هوای خوبی داشته باشد معمولا از نخ هایی با جنس خوب و بافتی شل دار‌د.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

منو اصلی