چگونه مانتو را ست کنیم؟

چگونه مانتو را ست کنیم؟

داشتن استایل قشنگ و هماهنگی در ظاهر باعث میشود شیک تر و تاثیرگذارتر به پیشنهاد بیاییم. حتی اگر گران ترین و خوش رنگ ترین لباس ها را داشته باشیم ولی اصول درست پوشیدن آن ها را ندانیم، نمی توانیم ظاهری آراسته داشته باشیم.

اصول و روشهای ست نمودن بحث زیاد مفصل و جذابی میباشد، که دانستن درمورد آن دید ما را نسبت به رنگ ها، جنس پارچه ها، موقعیت ها و… هرچیزی که باعث بهتر دیده شدنمان میشود را باز میکند.

مانتو بیشترین سهم را در پوشش و ظاهر ما دارد. در واقع هسته ی مرکزی استایل ما را مانتو تشکیل داده است. در کنار آن شال یا روسری، شلوار، کیف و کفش و اکسسوری ها کامل کننده استایل ما هستند.

اصول ست نمودن

تقریباً همه ی ما با اصول کلی لباس پوشیدن آشنا هستیم. اینکه لباس های کاملاً اندازه، یکرنگ و راه راه عمودی باعث بلندتر و لاغرتر دیده شدنمان میشود.

یا لباس های چند لایه، راه راه افقی و رنگ روشن باعث چاق تر و کوتاه تر دیده شدنمان میشود.

برای اینکه بدانیم چه لباس هایی و چه رنگ هایی در کنار هم، همخوانی دارند و به درستی ست شده اند اول میبایست اصول رنگ شناسی را بدانیم.

اصول رنگ شناسی

رنگ ها تاثیرات روانی مثبت و منفی بر ما و اطرافیان ما می گذارند. رنگ ها شامل رنگ های اصلی مثل قرمز، زرد و آبی، رنگ های ثانویه مثل سبز، نارنجی و بنفش، و رنگ های ترکیبی که از ترکیب رنگ های اولیه و ثانویه به وجود می آیند، هستند.

اگر رنگ ها را به سه دسته گرم و سرد و خنثی تقسیم کنیم. رنگ های گرم و سرد خود دو دسته روشن و تیره دارند. در واقع رنگ گرم و سرد به حسی که از دیدن یک طیف رنگی به وجود می آید گفته میشود.

اصولاً رنگ های گرم مثل نارنجی، قرمز و قهوه ای رنگ های انرژی بخش هستند و رنگ های سرد مثل سبز و آبی باعث درست کردن آرامش و خونسردی میشوند.

رنگ های خنثی که امسال زیاد ترند شده اند رنگ هایی هستند که از میزان زیادی سفید برخوردار هستند و هیچ تمایلی به رنگ های اصلی و ثانویه ندارند.

مثل رنگ های طبیعی و زمینی، خاکستری، کرمی، سفید و مشکی که رنگ های خاموش و ساده ای هستند و در استایل های کژوال زیاد دیده میشوند.

رنگ های زیادی وجود دارد که با ترکیب آن ها کنار هم میتوانیم ست های زیبایی را به وجود آوریم علاوه بر سلیقه شخصی، چرخه ی رنگ با روشهای متفاوت به ما یاری میکند که رنگ ها را با اصول رنگ شناسی در کنار هم استفاده کنیم.

(مکمل)Complementary:

در چرخه رنگ، رنگ هایی که در مقابل هم قرار می گیرند همان رنگ های متضاد هستند که رنگ های مکمل محسوب میشوند.

رنگ مقابل سبز تیره، نارنجی تیره میباشد. نارنجی مکمل رنگ سبز میباشد و یکی از گزینه ها برای ست شدن و ترکیب شدن هستند.

Triadic(سه گانه):

به چرخه رنگ نگاه نمایید و یک رنگ را برگزینید. رنگ انتخابی را رأس قرار بدهید و یک مثلث متساوی الاضلاع رسم نمایید. سه رنگی که رأس مثلث قرار دارند مثل سبز با نارنجی و بنفش، با یکدیگر هارمونی می سازند و در کنار هم ترکیب خوبی به پیشنهاد می آیند.

بعد از آشنایی با رنگ ها بهتر میباشد، دسته بندی لباس هایی را که قرار میباشد با هم پوشیده شود تا استایل ما را بسازد، بر اساس مدل و جنس بشناسیم تا بهتر بتوانیم آن ها را با هم ست کنیم.


انواع مدل های مانتو

مانتو دانشجویی، مانتو اداری و رسمی، مانتو اسپرت، مانتو خیابانی، مانتو مجلسی

انواع شال یا روسری

شال و روسری نخی، شال و روسری حریر، شال و روسری ساتن، شال و روسری ابریشمی، شال و روسری پشمی

انواع شلوار زنانه و دخترانه

شلوار جین: جین دمپا گشاد، جین راسته، جین مام استایل، جین تنگ

شلوار پارچه ای زنانه و دخترانه

دمپا گشاد، گشاد دامنی، راسته، لگ

انواع کیف زنانه و دخترانه

کیف بزرگ، کیف کوچک، کیف اسپرت، کیف مجلسی

انواع کفش زنانه و دخترانه

اسپرت، کتونی، کالج، پاشنه دار، صندل

چگونه مانتو را ست کنیم؟ست نمودن مانتو کتی با شلوار گشاد

مانتو کتی از آنجایی که در قسمت بالاتنه کمی چسبان می‌شود٬ ترکیب خوبی با شلوارهای از بالاگشادی که اخیرا ترند شده اند می‌سازند.

در آخر چند نکته برای پرسش چطور مانتو را ست کنیم

• اگر مانتو در قسمت یقه و بالاتنه دارای طرح میباشد بهتر میباشد شال و روسری خود را ساده ببندید.
• کفش های ساده بهتر میباشد با لباس های طرح دار و کفش های کار شده را با لباس های ساده بپوشید.


• مشکی و سفید یار پایان رنگ ها هستند. اگر مانتو یا یک جفت کفش مشکی یا سفید داشته باشید به راحتی میتوانید ست های مختلفی بسازید.
• کیف بزرگ متناسب مانتوهای آزاد، گشاد و پانچ و کیف کوچک با مانتوهای اسپرت، کوتاه و کتی متناسب تر میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

منو اصلی